art

MOCAK

MOCAK czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie to jedno z wielu miejsc, do których lubię wracać w tym mieście.

 Znajduje się ono niedaleko placu Bohaterów Getta, w halach, w których niegdyś mieściła się Fabryka Schindlera. Otwarte w 2011 roku prezentuje głównie dzieła ostatnich dwudziestu lat. Muzeum podzielone jest na kilka budynków. Budynek główny składa się z dwóch pięter: na parterze można oglądać wystawy czasowe, zaś na poziomie -1 stałe. Zobaczymy tam prace artystów z całego świata. Warto również dodać, iż na terenie MOCAKu funkcjonuje biblioteka, kawiarnia, księgarnia i pracownia konserwatorska. Ulgowy bilet wstępu to jedynie 5zł, normalny 10zł, a we wtorek wszyscy wchodzą za darmo. Mam jeszcze wiele zdjęć z kilku innych wystaw ale wszystko w swoim czasie. Postaram się także zrobić zdjęcia z zewnątrz. 

Podsumowując: jeśli jesteś lub będziesz kiedyś w Krakowie MOCAK to miejsce, które zdecydowanie należy do tych must-see!  K.

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Przyznaję, że mam dość sceptyczne podejście do sztuki współczesnej. :) Uwielbiam muzea, ale wolę podziwiać w nich starocie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatni raz byłam w Krakowie jakieś 7 la temu. Od kilku miesięcy zbieram się, żeby znów pojechać. Uwielbiam miejsca, w których oprócz "zasadniczych" atrakcji są też zakątki, gdzie można wypić kawę, kupić książki i posiedzieć w fajnym klimacie. Jak tylko będę w Krakowie, z pewnością odwiedzę MOCAK.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już dawno nie byłam w Krakowie. Kiedyś celem naszych podróży były głównie miasta, muzea, pałace. Od jakiegoś czasu charakter naszych podróży zmienił się, ale może warto wrócić do starych zwyczajów. Z pewnością skuszę się na MOCAK jak tylko znów odwiedzę Kraków! :)

    OdpowiedzUsuń